OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Úvodní stránka » KDO JSME

Hlavní činností nakladatelství Modrý slon je vydávání "personálních knih".

Celkový koncept chodu nakladatelství je postavený na franšízinkovém systému. Kdokoliv, kdo splní podmínky, se může stát majitelem licence a podílet se na růstu a poslání tohoto nakladatelství. V současné době nakladatelství působí na území České, Polské a Slovenské republiky.

Od roku 1998 v nakladatelství vyšlo na dvacet originálních titulů psaných a ilustrovaných výhradně pro tento revoluční systém. Každý z těchto titulů se z pohledu prodaných kusů stal bestselerem.

V roce 2001 vydává nakladatelství didaktickou pomůcku (hru) MOTANICE. V témže roce je MOTANICE vyhlašena jako správná hračka - vybráno odborníky a v prodejnosti předčí i takové tituly jako Harry Poter.

V roce 2006 vychází první audio nahrávka HAVRAN TIK. Jedná se o světovou raritu. Do 50-ti minutového pohádkového příběhu je možno počítačovým programem vložit konkrétního hlavního hrdinu (podobně jako u knih). V počítačové databázi je namluveno 250 jmen chlapců a 250 jmen děvčat. Jako doprovod vychází k CD i kniha.

V roce 2006 vzniká projekt na podporu čtení u dětí, který je českým výzkumným ústavem a ministerstvem školstvím mládeže a tělovýchovy vyhodnocen jako maximálně motivující podpůrný prostředek k motivaci ke čtení.

Od roku 2010 nakladatelství oslovuje začínající autory a ilustrátory, ti se zapojují do projektu na podporu čtení. Naším společným cílem je být v nejtěsnějším kontaktu s malým čtenářem a ukázat mu kouzlo psaného textu.

Od listopadu 2010 je franšízantem pro Hradec Králové a okolí Radek Beneš.
Kontakt: Klumparova 607, Hradec Králové, e-mail: info (zavináč) knihaprotebe.cz
ič: 44446519
zapsán v živnostenském rejstříku Magistrátu města Hradec Králové, pod č.j. OŽ/9974/2008/Ryb/1003933/2 


Kontakt

Nakladatelství a vydavatelství Modrý slon - zastoupení pro Hradec Králové
Radek Beneš
+420 602651501